Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Pracowni Administracji i Obsługi, Szanowni Rodzice!

Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to kolejny trudny rok, w którym trzeba było stawić czoła trudnościom oraz wyzwaniom. Rok 2020/2021 zapamiętamy jako kolejny wyczerpujący i wymagający przez to, że dom ponownie stał się klasą szkolną i miejsce pracy dla uczniów i wielu dorosłych. W tym roku, byliśmy bogatsi o doświadczenia z ubiegłego roku, okazało się natomiast, że nauka lub praca mogą nabrać innego wymiaru, a wsparta nowoczesnymi aplikacjami, może rozwinąć inne obszary rozwoju, niż te, które znaliśmy dotychczas. Dzisiaj z perspektywy 8 miesięcy nauki na odległość mogę powiedzieć, że mimo, że było ciężko, znowu daliśmy Wszyscy radę!
Poznaliśmy nowe narzędzia pracy oraz sposoby nauczania i to jest wartość dodana pandemii. Z rzeczy trudnych i niemożliwych z pozoru, rodzą się nowe i bardzo ciekawe. Każdy próbował pracować na miarę swoich sił i możliwości. W tym trudnym czasie ponownieodkryliśmy gry planszowe, wspólne bycie razem, doceniliśmy, jak ważna jest rodzina i wspólnie spędzony czas. Moi Drodzy, dzisiaj odbieracie świadectwa tej ciężkiej pracy, niektórzy z wyróżnieniem. 12 uczniów klas 4-8 zostało laureatami stypendium Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie za wyniki w nauce, 7 uczniów zostało nominowanych do Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. Ci uczniowie udowodnili, że nawet w nietypowych warunkach nauki, można osiągać bardzo dobre i celujące wyniki. Vince Lombardi powiedział „Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i
determinacja, by niezależnie od tego, czy w danej chwili wygrywamy, czy przegrywamy dawać z siebie wszystko”, każdy, kto stawia sobie ambitne cele, wie że nic samo się nie zrobi. Gratuluję wszystkim uczniom wyników w nauce, rodzicom wspaniałych Pociech. Sukces ucznia, jest siłą składową wszystkich, którzy z nim pracują. Nie wystarczy marzyć, trzeba jeszcze dużo zrobić, chociaż od marzeń wszystko się zaczyna.
W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy 66 ósmoklasistów- Absolwentów naszej szkoły. Życzymy Wam, abyście kontynuowali naukę w wymarzonych szkołach i rozwijali swoje talenty. „ Pokaż, na co Was stać, ale nie jeden raz” cytując znanego wokalistę Piotra Kupichę, „Wielkie słowa mogą wszystko, ale nie zrobią nic”. uznania należą się waszym Wychowawcom, paniom, które nie rzadko „wyciągały Was „z łóżek” do szkoły na lekcje online lub odnajdywały Was gdzieś w „sieci” na Messengerze lub Face booku. Tak, wówczas odkryliście, że Wasi nauczyciele „coś tam się znają” na nowoczesnych technologiach. Dziękiich determinacji, niektórzy stoją tu dzisiaj, jako Absolwenci.

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Pracowni Administracji i Obsługi, Szanowni Rodzice!

W tym miejscu dziękuję wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za intensywną pracę i wspaniałą atmosferę. Jestem dumna z Takiego zespołu, a rok 2020/2021 był kolejnym trudnym i pouczającym doświadczeniem. Pokazał, jak dużo można
zrobić razem i na odległość. Szczególne słowa podziękowania kieruję do pań wicedyrektor - pani Anny Świekatowskiej i pani Ewy Swaciak oraz całego zespołu nauczycieli i specjalistów naszej szkoły. Współpraca z Wami jest przyjemnością, czasami szorstką, ale jak to w życiu i w tak dużym zespole. Razem można więcej! Bardzo Wam dziękuję i przepraszam, jeżeli coś zrobiłam nie tak.
Gratulacje oraz słowa uznania kieruję do wszystkich rodziców, którzy dzisiaj towarzyszą swoim dzieciom, a niektórzy odbierają listy gratulacyjne. Wiem, czym jest duma z dziecka, bo wiele lat temu przeżywaliśmy z mężem to samo uczucie i nadal jesteśmy dumni, jak dzisiaj radzi sobie, już jako osoba dorosła. Kolejne podziękowania kieruję do Rady Rodziców, której bardzo zależy na dobru wszystkich uczniów naszej szkoły, na budowaniu jej pozytywnego wizerunku, wspieranie jej bazy oraz wspólne przedsięwzięcia. W tym rozbudowaliśmy pracownię BIO-FEEDBAECK, od września uczniowie będą mogli korzystać z terapii na miejscu, w naszej szkole. Mamy plany na przeszłość. Dziękuję za Waszą pracę i zaangażowanie. Na zakończenie składam podziękowania skierowane dla pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, na ręce pani Magdaleny Lech, przedstawiciela Organu Prowadzącego. W trudnych czasach pandemii, wspólnie podejmowaliśmy ważne decyzje, mające na planie pierwszym dobro uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. Z każdym rokiem szkoła się rozwija, powstają nowe pracownie, a nauka wsparta jest nowoczesnymi urządzeniami.
Dziękując za to wszystko, życzę Wszystkim pięknych i spokojnych wakacji.Dorota Kyc
Dyrektor Szkoły